Zateplování panelových domů

Fasádní tepelně izolační systémy představují důležitou část staveb, protože je chrání před deštěm, větrem, mrazem, teplem a dalšími povětrnostními vlivy a zároveň významně dotváří jejich vzhled.

Při snaze o snížení emisí skleníkových plynů, nákladů na vytápění v zimě, snížením nákladů na chlazení v létě a při dnešních rostoucích cenách energií, nabývá fasádní tepelně izolační systém stále více na důležitosti. Z praxe je známo, že kompletním zateplením je možné dosáhnout až 60% úspor na energiích potřebných k vytápění domu.

Tepelná izolace objektu zahrnuje zateplení obvodových stěn – fasády, podlah, střechy, okenních a dveřních otvorů.

Naše firma také zabezpečuje Program ZELENÁ ÚSPORÁM - Program Ministerstva životního prostředí administrovaný Státním fondem životního prostředí ČR zaměřený na úspory energie a obnovitelné zdroje energie v rodinných a bytových domech.

 Dobronín - Šeříková              Praha - Doležalova              Jihlava - Zahradní

 

Zateplení obvodového pláště

Zateplení obvodového pláště má zásadní vliv na energetickou náročnost celé budovy a z tohoto důvodu je vhodné provést zateplení jak novostaveb, tak starších budov. Investice do zateplení fasády je nejúčinnější a zároveň nejekonomičtější možností opravy domu.  

 • tepelně izolační omítky, které oproti klasickým omítkám obsahují části tepelně izolačního materiálu (perlit, polystyren, ad.);
 • kontaktní zateplovací systémy;
 • odvětrávané zateplovací systémy;

Březinova 42, 43 Jihlava              Na Kopci 21, Jihlava

 

 Rekonstrukce a zateplení střechy

Při stavbě nové nebo rekonstrukci stávající střechy je dobré myslet na její zateplení. Zateplení střechy je nedílnou součástí moderního bydlení, především z ekonomického hlediska. Důvodem k opravě střechy mohou být její špatné hydroizolační vlastnosti, zlepšení tepelně izolačních vlastností, zateplení půdních prostor, ad.

Střecha tvoří značnou část z celkové plochy domu. Teplo uvnitř budovy stoupá a může skrze nekvalitní střechu unikat. Není proto vhodné podceňovat tuto problematiku a při rekonstrukci střechy věnovat pozornost jejímu zateplení. Na samém začátku je dobré se rozhodnout, jestli je stávající konstrukce vyhovující nebo jestli by mělo být vytvořeno jiné sestavení střechy. Obecně platí, že starší a ploché střechy mají mnohem menší životnost, než šikmé.

             Zateplení střechy                 Rekonstrukce střechy

 

Výměna oken

Přes okna a balkónové dveře dochází k největším tepelným ztrátám. Výměna oken a balkónových dveří by proto měla být prioritou při rekonstrukci domu nebo při rekonstrukci lodžií a balkonů. Plocha oken zabírá až 50 % z celkové plochy obvodových stěn a při jejich výměně lze dosáhnout až 25% úspory na tepelných ztrátách domu či bytu.

Z dalších výhod nových plastových či dřevěných oken a balkónových dveří jistě oceníte

 • zamezení přehřívání a zlepšení klima interiéru v letních měsících;
 • zvýšení zvukové izolace oken;
 • jednodušší údržbu a větší komfort při užívání;

Jako doplňkové služby nabízíme dodávku a montáž interiérových i exteriérových žaluzií nebo rolet, markýzy a síta (sítě) proti hmyzu.

 

              výměna oken, Jihlava              výměna sklepních oken, Jihlava

 

Rekonstrukce lodžií a balkónů

Lodžie a balkony jsou ve větší míře vystavovány vlivům počasí, proto je u těchto prostor důležité provádět ve správný čas generální opravy a předejít tak korozi, zatékání nebo dokonce narušení statiky. Rekonstrukce lodžií a balkonů znamená prodloužení životnosti minimálně o dalších 20 let.

 Výhody zasklívání lodžií a balkónů:

 • zvýšení teploty vedlejších místností
 • snížení spotřeby energie na vytápění
 • snížení hlučnosti z okolí
 • zvýšení zabezpečení bytu
 • povýšení estetického dojmu

Při rekonstrukci provádíme i zasklívání balkonů a lodžií.

       železobetonové lodžie                výměna balkonů, Batelov           


 
Aktuální nabídka nemovitostí

Firma MG-REAL, s.r.o. změnila sídlo, nově se nacházíme na adrese Havlíčkova 46, 586 01 Jihlava ( v budově "starého Rozkvětu")


Adventure Golf, U Skály Jihlava - OTEVŘENO

Přijďte si zahrát. 

ADVENTURE GOLF - více informací

Panelák roku 2016

Panelový dům Nerudova 1268-1269 v Třešti získal ocenění panelák roku 2016. Realizační firma - MG-REAL, s.r.o.

více informací
Přehled všech článků